Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

 

Stałe wydarzenia

NIEDZIELA:
Nabożeństwo
godz. 11.00

W KAŻDY PIĄTEK o godz. 18.00 odbywają się spotkania modlitewno - muzyczne. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

 Spotkania dla kobiet - Zawieszone do odwołania

 

ZAJĘCIA KREATYWNE - zawieszone do odwołania

 

Słowo Boże

Nie bójcie się, wytrwajcie, a zobaczycie pomoc Pana, której udzieli wam dzisiaj.

2 Moj. 14,13

Módlmy się

  • o rozwój naszej społeczności
  • o dobre realcje w małżeństwach
  • o nasze dzieci i młodzież
  • o uzdrowienie chorych i cierpiących
  • o błogosławieństwo dla naszego miasta

Kawiarenka

Po każdym nabożeństwie zapraszamy do rozmowy przy kawie, herbacie i ciastku.

Czuwanie ma ścisły związek z modlitwą. W Ewangelii Mateusza 26,41 Pan Jezus, zwracając się do swoich uczniów powiedział: Duch jest ochotny, ale ciało mdłe. Oto cały problem związany z czuwaniem. Nasze ciało nas do czuwania nie zachęca. Nieraz potrzebujemy dobrej kawy, nieraz odpowiedniej motywacji, ale generalnie czuwanie, mówiąc kolokwialnie, nam nie wychodzi najlepiej.
Pan Jezus przestrzega nas, że brak czujności prowadzi do tego, że jesteśmy okradani. Przychodzi bowiem złodziej, najczęściej w czasie, kiedy się tego nie spodziewamy, kiedy jesteśmy zmęczeni, lub kiedy zasypiamy i wykrada z naszego „domu” z naszego życia wszystko to, co cenne.
Najgorsze jest to, że my się na to zgadzamy. Dlaczego? Bo nasze ciało jest mdłe i słabe. A poza tym, mówimy: Mogę sobie na to pozwolić. Nic strasznego.
W niedzielę znów pójdę do zboru, posłucham kazania, odzyskam spokój duszy, odzyskam relację z Bogiem. Znów na chwilę zajmę się sprawami ważnymi dla mojego duchowego życia...

WAŻNA INFORMACJA

Nasze społeczności odbywają się w trybie sanitarnym.
Niedziela godz. 10.00
Piątek godz. 18.00

Przypominamy o konieczności zakładania maseczek i zajmowania co drugiego miejsca. Wyjątkowo mieszkający wspólnie członkowie rodzin mogą siadać obok siebie.

- 27 września (czwarta niedziela) odbędzie się w naszym zborze Wieczór Żydowski. Piąta edycja tego spotkania - Kultura, Muzyka, Kuchnia - rozpocznie się o godz. 17.00. Prelekcję wygłosi Piotr Weiss z Gminy Żydowskiej w Bielsku-Białej. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

- Od 1 marca, w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, po nabożeństwie będzie można zjeść w zborze obiad.
- 6 marca (piątek) wszystkie siostry zapraszamy na wyjątkowe spotkanie dla kobiet. Zapowiada się ciekawy wieczór z udziałem siostry Małgorzaty Kukli, która opowie o swoim życiu. Zaproponuje też na miejscu skorzystanie z oferty mini SPA. W programie znajdzie się również smaczny poczęstunek i mini recital w wykonaniu zborowych muzyków. Początek spotkania - godz. 17.00.
- 13 marca (piątek) o godz. 16.00 odbędą się w naszym zborze kolejne zajęcia kreatywne. Tym razem uczymy się szyć poszewki.
- 14 marca (sobota) o godz. 16.30 braci zapraszamy na spotkanie dla mężczyzn.
- 15 marca (niedziela) odwiedzi nasz zbór brat Jerzy Baczyński - starszy zboru Kościoła Zielonoświątkowego w Jaworznie. Nasz gość usłuży Bożym Słowem.
- 29 marca będziemy mieć kolejną niedzielę świadectw.

UWAGA!
INFORMACJA O DZIAŁALNOŚCI KOŚCIOŁA
W CZASIE EPIDEMII

Na terenie Rzeczypospolitej Polskiej obowiązuje stan epidemiczny, wywołany zakażeniami koronawirusem COVID 19. W celu zapobieżenia rozprzestrzenianiu się epidemii wprowadzono ograniczenia w przemieszczaniu się, a także zakaz zgromadzeń.
Kościół Zielonoświątkowy w Tychach zawiesił do odwołania wszystkie nabożeństwa i spotkania w siedzibie Zboru. Działalność została przeniesiona do przestrzeni wirtualnej, gdzie za pośrednictwem łączy internetowych przygotowywane są cotygodniowe kazania piątkowe i niedzielne, wraz z czasem uwielbienia.
Poniżej podajemy link. Wystarczy kliknąć, żeby uzyskać dostęp do przekazów online. Zachęcamy do skorzystania i pozdrawiamy serdecznie.
https://www.youtube.com/results?search_query=bogus%C5%82aw+har%C4%99%C5%BCa 

Dziś mamy kochani dzień szczególny. Dlaczego? Bo jest on kolejnym dniem Bożej łaski. Wielu z nas może tego tak nie odbiera, bo przyzwyczailiśmy się, że każdego poranka wstaje słońce, budzimy się, krzątamy wokół własnych zajęć i wszystko wydaje się nam takie normalne. Ale chcę wam powiedzieć, że autorem tej normalności jest Bóg. Na początku bowiem ziemia była pustkowiem i chaosem i to Bóg stworzył światłość i widząc, że była dobra, jak czytamy w 1 Mojżeszowej 1,5 – oddzielił światłość od ciemności, nazywając światłość dniem, a ciemność nocą. I tak jest do dziś. Nikt tego nie zmienił.